Twerkout – najnowszy kobiecy trening w Polsce!

Twerkout – najnowszy kobiecy trening w Polsce!

Listopad 2015 to pamiętna data dla polskiego rynku fitness! Dlaczego? Otóż instruktorka tańca i fitnessu, Dominika Śliwińska, prawnie opatentowała  swój autorski trening – TWERKOUT! I choć treningi  odbywają się zaledwie od kilku miesięcy, na zajęcia do Domi coraz trudniej się dostać. Polki pokochały Twerkout. Ale co to w ogóle jest?

Od kobiet dla kobiet

Twerkout to nic innego jak workout, twerk i nauka tańca w jednym! Trening łączy w sobie  elementy cardio, ćwiczenia wzmacniające oraz rozciągające.  Jest to program, który ujędrnia i wysmukla całe ciało. Na każdych zajęciach uczymy się także koordynacji ruchowej, umiejętności izolacji mięśni, a co za tym idzie – świadomości własnego ciała. Instruktorka przekazuje nam również tajniki technik twerku, czyli metody poruszania pośladkami, biodrami i nie tylko… Ważne jest, że niepotrzebne nam tu żadne predyspozycje genetyczne.

Odpowiednia technika wprawia w ruch nawet małą pupę! Tak, właśnie! I nie ma się czego wstydzić, bo jak to zwykła mówić Domi – to trening od kobiet dla kobiet! Oczywiście każda z nas na początku odczuwa skrępowanie, ale… mija ono już po pierwszym treningu! Kiedy wchodzimy na salę, to jest NASZ czas, jesteśmy tam w stu procentach dla siebie.  Nieważny jest wiek, umiejętności ani poziom kondycji fizycznej. Nikt nikogo nie ocenia, bo nie po to tam przychodzi – jesteś tylko Ty, Twoje odbicie w lustrze i nieraz Twoje lęki, które chcesz przegonić.

Twerkout to skuteczna metoda walki z brakiem pewności siebie, często z niską samooceną i brakiem akceptacji swojego ciała. Właśnie taki był zamysł twórczyni treningu – pokazać dziewczynom, że wiara w siebie jest kluczem do szczęśliwego życia. Na treningu otwieramy się i przełamujemy własne granice, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.  Dzięki temu coraz bardziej doceniamy i lubimy siebie, szanujemy swoje ciało.  Zatem dla jednych Twerkout, to rodzaj terapii, dla innych z kolei to nic innego, jak ciężka praca nad sylwetką i doskonalenie umiejętności tanecznych w babskim towarzystwie i klimacie wyśmienitej zabawy.

twerkout1

fot. Krzysztof Hautz

Twerkout w Polsce

Samo słowo TWERKOUT pojawia się poza Polską jako określenie szeroko pojętej nauki twerkingu. W Polsce jest to natomiast konkretny rodzaj treningu fitness autorstwa Dominiki Śliwińskiej. Prekursorka tej kontrowersyjnej formy aktywności jest jak dotąd jedyną trenerką prowadzącą zajęcia Twerkout. Regularnie odbywają się one w Warszawie i  Krakowie, ale Domi nie zapomina o kobietach z innych miast i odwiedza je na przeróżnych warsztatach. Natomiast już w 2016 roku tancerka rusza z pierwszym oficjalnym kursem, po którym wybrani uczestnicy będą mogli posługiwać się mianem trenera Twerkout!

twerkout2

fot. Wojciech Mosiołek

Sprawdź fanpage autorki TWERKOUTU :)


Mogą zainteresować Cię także:

Woman doing workout with barbellDlaczego kobiety powinny trenować z ciężarami?

Różnice między przysiadami

Budowanie sylwetki – jakie elementy powinien zawierać trening siłowy?

Trening kettlebell – siłownia dla minimalistów?

Trening i suplementacja kobiet

Co jest najważniejsze podczas zrzucania tkanki tłuszczowej?

Podkręć swój metabolizm podczas odchudzania

IBUR – bieganie inne niż zwykle, by zrzucić tkankę tłuszczową

 

Dominika Leszczyńska
Autorka bloga I can be fit. Zakochana we wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej :)

Komentarze facebook