Trening stabilizacji LPHC można podzielić na dwa etapy: pierwszy – usuwanie przeszkód ograniczających prawidłowe wzorce ruchowe oraz drugi – trening nowych strategii ruchowych.
Trening uzupełniający

Rozgrzewka – podstawa mądrego treningu
Jak wielu ćwiczących dla oszczędzenia czasu rezygnuje z rozgrzewki? Jak często TY rezygnujesz z rozgrzewki w tym celu? Myślisz, że ona zapewnia tylko złudne przeświadczenie o bezpieczeństwie? Mam nadzieję, że tak nie jest. Ale dla pewności postanowiłem podzielić się z Tobą wiedzą, która może zmienić sposób, w jaki patrzysz na ten NIEZBĘDNY element każdego treningu. Otóż każda rozgrzewka powinna składać się z trzech odmiennych części. Mają one jednak jeden wspólny cel – przygotowanie organizmu do realizacji celów treningowych.

Stretching czyli rozciąganie mięśni
Każdego dnia, będąc na siłowni czy treningu sportów walki, szczególną uwagę zwracam na rozciąganie mięśni przez uczestników danej aktywności. Jedni rozciągają je systematycznie na każdych zajęciach, inni sporadycznie lub wcale. Gdzie leży problem i co jest przyczyną odchodzenia od tej praktyki? Czy warto rozciągać mięśnie i jakie są ewentualne skutki braku tej praktyki?

Trening stabilności core – część trzecia
W tej części nacisk położymy na trening stabilności. Można ją zdefiniować jako zdolność do aktywowania głębokich mięśni brzucha oraz tułowia. Jest to pomocne w utrzymaniu ciała w pozycji zarówno dynamicznej jak i statycznej, co poprawia równowagę i wpływa na efektywność ruchu. Stabilność core zwiększa jakość wykonywania ćwiczeń, a także służy do transferu siły i mocy z kończyn dolnych do górnych, i odwrotnie.

Trening stabilizacji core – wprowadzenie
Ćwiczenia stabilności ogólnej stosuje się w celu wzmocnienia gorsetu mięśniowego otaczającego tułów – od obręczy barkowej po obręcz miedniczną. Prawidłowa praca tych mięśni warunkuje odpowiednią koordynację ruchów kończyn górnych i dolnych. Trening stabilizacji zmniejsza objawy bólowe kręgosłupa, poprawia osiągnięcia sportowe, przywraca balans mięśniowy, dzięki czemu zapobiega urazom.

Trening przygotowujący do sezonu narciarskiego – dlaczego jest potrzebny?
Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Przyszedł zatem czas na kilka słów dotyczących przygotowania organizmu – przede wszystkim jego wydolności oraz narządu ruchu – do zbliżającego szusowania po stokach.

Jak trenują młodzi piłkarze? Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej
Można powiedzieć, że współczesna piłka nożna stała się dyscypliną szybkościowo-wytrzymałościową o charakterze bezpośrednich kontaktów fizycznych z przeciwnikiem. Podejmowana przez zawodników praca mięśniowa w specyficznych czynnościach ruchowych piłkarzy charakteryzuje się przewagą ruchów dynamicznych (ekscentryczna forma skurczu i rozluźnienie mięśni). Dobrego piłkarza charakteryzuje wysoki poziom przygotowania motorycznego, dzięki któremu radzi sobie z wysokim obciążeniem organizmu, jakim jest gra na pełnych obrotach przez 90 min.