Pływanie

Czy pływanie jest zdrowe?

Czy pływanie jest zdrowe?

To dobre pytanie! Większość z nas myśli, że tak, ale czy do końca wszyscy wiemy, jakie są argumenty potwierdzają tę tezę? I czy faktycznie pływanie ma dobroczynny wpływ na nasz organizm?

Dodano: 06.07.2019 Kategoria: Pływanie, Trening Czytaj więcej
Trening pływacki u dzieci

Trening pływacki u dzieci

W moich stronach mówili pływanie to nie jest łatwy sport, wręcz przeciwnie, to piekielnie trudna sprawa. I tutaj nikt się nie myli. Choć tak naprawdę początki są dość łatwe i przyjemne. Wymagają tylko przyzwoitej systematyczności i braku oczekiwań w kontekście wyników. Prawdziwe pływanie sportowe zaczyna się trochę później, ale do tego trzeba się przygotować.

Dodano: 17.06.2019 Kategoria: Pływanie, Trening Czytaj więcej
Zawody pływackie na basenie - czy warto?

Zawody pływackie na basenie – czy warto?

Nad tym nie ma co się długo zastanawiać, tylko czym prędzej znaleźć kalendarz zawodów pływackich. Jest pewien ruch, który organizuje takie wydarzenia specjalnie dla amatorów i choć podchodzi pod Polski Związek Pływacki, nie musisz obawiać się, że startują tam sami profesjonalni pływacy. MASTERSI to prawdziwe źródło motywacji do treningu.

Dodano: 05.06.2019 Kategoria: Pływanie, Trening Czytaj więcej
Sens doskonalenia różnych stylów pływackich w treningu triathlonisty

Sens doskonalenia różnych stylów pływackich w treningu triathlonisty

Oczywistym jest, że skoro głównym stylem pływackim dla triathlonistów jest kraul, to większość czasu powinni spędzać oni pływając właśnie tym sposobem. Absolutnie nie podpisałbym się jednak pod stwierdzeniem, że nauka pozostałych stylów nie ma dla nich sensu.

Dodano: 22.04.2019 Kategoria: Pływanie, Trening Czytaj więcej
Starty na wodach otwartych a trening na basenie

Starty na wodach otwartych a trening na basenie

Czy można przygotować się do startów na wodach otwartych trenując tylko na basenie? Korzystając z uniwersalnej odpowiedzi: wszystko można! Po części i w tym przypadku to się sprawdza. Mimo to należy dokonać pewnego rozróżnienia i wskazać różnice między wodami otwartymi a… wodami otwartymi. Na początkowym etapie kariery pływackiej wystarczy zrobić podział bardzo ogólny: na starty w MORZU i w JEZIORZE. Rzadziej spotyka się maratony pływackie w rzecze – choć na pewno stanowią one widoczny procent.

Dodano: 28.03.2019 Kategoria: Pływanie, Trening Czytaj więcej
Przygotowania do triathlonu – niezbędny sprzęt

Przygotowania do triathlonu – niezbędny sprzęt

Triathlon to wyjątkowa dyscyplina sportowa, na którą składają się pozornie odrębne, a jednak tworzące spójną całość etapy. Zawody zaczynają się od pływania, kolejna jest jazda na rowerze, a na sam koniec trzeba pokonać określoną liczbę kilometrów biegiem. Każda z części wymaga od zawodnika użycia innego ubioru i sprzętu. Jakiego konkretnie? I czy faktycznie by wystartować w zawodach, trzeba zgromadzić kompletny zestaw? Zapraszamy na nasz mini przewodnik po akcesoriach do triathlonu!

Dodano: 20.02.2019 Kategoria: Bieganie, Pływanie, Trening Czytaj więcej
Triathlon – moda na potrójny wycisk

Triathlon – moda na potrójny wycisk

Zaledwie kilkanaście lat temu bieganie rozpowszechnione było wśród niewielkiej tylko grupy ludzi. Dziś należy do najchętniej uprawianych przez Polaków sportów, co widać po zapełnionych biegającymi alejkach parkowych i miejskich chodnikach. Ta popularna dyscyplina ma jednak godnego następcę – triathlon. Zyskuje on coraz większe grono zwolenników, zwłaszcza wśród osób lubiących nowe wyzwania… i potrójny wycisk! O co właściwie „biega” w triathlonie? Jak zacząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu? O czym pamiętać przed rozpoczęciem treningów?

Dodano: 09.02.2019 Kategoria: Bieganie, Pływanie, Trening Czytaj więcej