To musisz wiedzieć

Dlaczego kobiety powinny trenować z ciężarami?

Dlaczego kobiety powinny trenować z ciężarami?

O ile każda kobieta trenuje tak, jak ma ochotę, gdyż to tylko i wyłącznie jej sprawa, po co idzie na siłownię, to jednak większość z nich przychodzi tam po efekty. Aby je osiągnąć, powinny zatem stosować odpowiedni trening. Z uwagi na ostatni fitnessowy bum zwiększa się świadomość ludzi na temat tego, jak trenować i coraz więcej kobiet zaczyna robić to poprawnie. Pomimo tego wciąż spotykamy dużą rzeszę fanek różowych hantelków ważących kilka kilo, lekkich treningów na maszynach i długich sesji aerobowych, a w czasopismach dla kobiet zamiast słów „zbudować mięśnie”, czytamy „ujędrnić”.

Ile powinien trwać trening siłowy?

Ile powinien trwać trening siłowy?

Częstym pytaniem, jakie pojawia się na różnego rodzaju forach czy nawet siłowniach, jest „ile powinien trwać trening?”. Odpowiedzi padają różne, a fani jednego rozwiązania, często krytykują drugie. Czy można rozwiązać ten problem?

Różnice między przysiadami

Różnice między przysiadami

Moje doświadczenia na siłowniach publicznych sprawiają, iż mogę założyć, że znacznej większości ludzi brakuje nawet fundamentalnej wiedzy na temat treningu siłowego. Brak podstawowych wiadomości przejawia się niewykorzystaniem swojego pełnego potencjału. Jedną z takich „luk informacyjnych”, które często spotykam, są różnice pomiędzy przysiadami. Wiedza ta pomoże wam zastosować odpowiedni przysiad pod swoje aktualne cele i szybciej je osiągnąć. Mówię tu o takich rzeczach jak: rozbudowa mięśni ud, brzucha czy pośladków,  wzrost mobilności oraz siły.

Dodano: 28.01.2019 Kategoria: To musisz wiedzieć, Trening Czytaj więcej
Dowiedz się, jak skutecznie trenować w domu - darmowy e-book!

Dowiedz się, jak skutecznie trenować w domu – darmowy e-book!

Siłownia daleko? Wszystkie przyrządy wiecznie zajęte, a Ty niekoniecznie masz ochotę czuć na sobie spojrzenia innych trenujących? Zainwestuj niewielką sumę w najbardziej przydatne przyrządy treningowe i dowiedz się, jak ćwiczyć w domu!

Dodano: 13.08.2016 Kategoria: SportLife, To musisz wiedzieć Czytaj więcej