Najciekawsze materiały z polskiego fitness YouTube #1 – trzeci tydzień lutego

Najciekawsze materiały z polskiego fitness YouTube #1 – trzeci tydzień lutego

Można powiedzieć, że polska scena YouTube rośnie w siłę z dnia na dzień. Tendencję tę widać również w ilości nowych kanałów dotyczących tematyki zdrowego odżywiania oraz treningu. Coraz ciekawsze materiały przedstawiają nam zarówno uznani sportowcy, dietetycy i trenerzy, jak i pasjonaci-amatorzy, którzy dokumentują swoje kolejne kroki na drodze do lepszej sylwetki i zdrowszego życia. Nie możemy narzekać więc na nudę. Problemem może okazać się jednak wybór tego, co warto zobaczyć, ponieważ na kilka naprawdę ciekawych filmów przypada garść tych, mówiąc dyplomatycznie, mniej solidnych.

Redakcja Wirtualnego Centrum Treningowego w każdy poniedziałek przedstawi wam subiektywny ranking najciekawszych materiałów z polskiego YouTube’a. Czym kierujemy się podczas selekcji? Czynników jest wiele, ale do najważniejszych należą: poziom merytoryczny filmu, wykonanie i pomysł.

Jak pod tymi względami zaprezentowali się polscy fitness vlogerzy w trzecim tygodniu lutego? Pierwszy odcinek naszego nowego cyklu przyniósł wyróżnienia dla pięciu treści wideo.

 

MIEJSCE 5

Wojna polsko-polska, czyli ostatni bastion polskiego weganizmu

Człowiek Szpinak wziął sobie na cel obronę weganizmu i odrobinę (no dobra, trochę bardziej niż odrobinę) skrytykował materiał Jakuba Mauricza z kanału Zapytaj Trenera. Czym urzekł nas ten materiał? Przede wszystkim humorem (KWINOA! :D) i krytycznym podejściem do wiedzy, jaką można znaleźć w czeluściach Internetu. Gdyby Człowiek Szpinak ograniczył nieco uszczypliwości skierowane do Jakuba Mauricza, choć faktem jest, że ten mógłby nieco lepiej przygotować się do skrytykowanego wystąpienia (KWINOA! :D), materiał mógłby być dużo lepszy. A tak miejsce piąte.

 

MIEJSCE 4

Jak działa polska scena fitness na YouTube?

Typowy Fitnesiak odpowiada na 40 pytań swoich widzów i porusza naprawdę ciekawe tematy. O czym mówi? Między innymi o spięciach w fitnessowym zakątku polskiego YouTuba, często niejasnych kwestiach związanych ze sponsorowaniem vlogerów przez duże firmy i zarabianiu na kręceniu materiałów oraz, co najciekawsze, o własnej pasji. Ciekawe, szczere, charyzmatyczne. Wystarczy na miejsce czwarte.

 

MIEJSCE 3

Wszyscy kochamy pizzę!

Dieta plus pizza? Pizza + dużo białka? Jesteśmy na tak! Kaja i Żaneta z kanału o wielce obiecującej nazwie Dźwigaj Dziewczyno pokazują zdrowszą wersję tego przysmaku. Materiał inspiruje do natychmiastowego udania się do kuchni, jest ciekawie zmontowany, przez co oglądanie go to sama przyjemność. Miejsce trzecie, a kto nie lubi pizzy, niech spada!

 

MIEJSCE 2

Tak, ty też możesz nauczyć się takich rzeczy!

Świetny materiał dotyczący nauki stania na rękach. Stanowi on już 25 odcinek cyklu o podstawach kalisteniki, który naprawdę warto zobaczyć! Jeżeli chcesz zwiększyć swoją siłę i wzmocnić mięśnie ćwicząc bez profesjonalnego sprzętu, koniecznie powinieneś zgłębić tajniki treningu z wykorzystaniem własnej masy ciała. Niewątpliwym plusem opisywanego materiału jest prowadzący, który zna się na tym, co mówi i swobodnie oraz rzeczowo wprowadza nowych adeptów w omawiane przez siebie zagadnienia. Warto też wspomnieć o profesjonalnej realizacji, do których KFD.TV już nas przyzwyczaiła. Oby jak najwięcej takich materiałów!

 

MIEJSCE 1

Mięśnie pośladków wreszcie docenione

I ponownie KFD. Profesjonalny trening pośladków zaprezentowany przez Sebastiana Kota oraz Julię Fusiecką to coś, co zobaczyć powinny zarówno Panie, jak i Panowie. Mamy tutaj wszystko, co powinien posiadać profesjonalny materiał omawiający kwestie treningu danej partii mięśniowej, a więc nieszablonowy dobór ćwiczeń (niektóre z nich są niezwykle rzadko widywane na polskich siłowniach!), objaśnienie techniki i zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy. Dokładając do tego dynamiczny montaż i ciekawe ujęcia – jesteśmy na TAK!

Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł w tym rankingu choć jeden film , który go zainteresował. Jeśli uważacie, że nasze zestawienie ominęło jakiś świetny materiał, który powinien zostać tutaj umieszczony, dajcie nam znać w komentarzach!

Do następnego! :)

FTPP


11113953_1641852022765687_6699450933670421208_oMogą zainteresować Cię również:

Filmoteka żywieniowa – 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Bigoreksja – gdy nigdy nie jesteś wystarczająco duży

Dlaczego cukier uzależnia?

Źródła białka dla wegan

Co po treningu? Białko vs. węglowodany

Redakcja
Wirtualne Centrum Treningowe to miejsce, na łamach którego swoją wiedzę i doświadczenie przekazują zebrani przez nas eksperci - licencjonowani trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci.

Komentarze facebook

Dodano: 22.02.2016
SportLife