SportLife

Garść pomysłów na prezenty dla aktywnych

Garść pomysłów na prezenty dla aktywnych

Święta coraz z bliżej, a Ty wciąż nie masz prezentów dla swoich bliskich? Jeśli szukasz praktycznych podarunków dla tych, którzy lubią aktywny tryb życia, ten artykuł z pewnością Ci się przyda. Przedstawiamy w nim kilka prezentowych inspiracji, które sprawią radość biegaczom, amatorom fitnessu i fanom zdrowego trybu życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Dodano: 05.12.2019 Kategoria: Newsy, Showcase, SportLife Czytaj więcej
Skąd czerpać wiedzę na temat żywienia?

Skąd czerpać wiedzę na temat żywienia?

Ostatnio obserwujemy silnie rozwijający się trend uczestniczenia we wszelkiego rodzaju szkoleniach organizowanych zarówno przez duże i szanowane instytucje, jak i osoby prywatne. Coraz więcej z nich dotyczy szeroko pojętego rynku fitness oraz sportu i nauk im pokrewnych.

Dodano: 03.07.2019 Kategoria: Newsy, SportLife Czytaj więcej
Filmoteka żywieniowa - 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Filmoteka żywieniowa – 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Zapewne wielu z Was lubi oglądać filmy dokumentalne o charakterze edukacyjnym, które nie tylko są dobrym sposobem na zabicie czasu, ale również mogą wzbogacić naszą wiedzę na określony temat. Również tematyka szerokopojętego żywienia nie jest pomijana. Oczywiście najpopularniejsze są programy kulinarne, zarówno te, w których mistrzowie kuchni uczą nas przygotowywania wykwintnych potraw, jak również programy gdzie mało znane gwiazdy telewizji przedstawiają nam swoją kuchnię, na której rzekomo straciły kilkanaście kilogramów. Jest jednak garstka dokumentów, które przedstawiają problem niskiej jakości żywności, nadkonsumpcji czy stołowania się w restauracjach typu fastfood.

Dodano: 03.07.2019 Kategoria: Ciekawostki, Newsy, Odżywianie, SportLife Czytaj więcej
Jak wygląda dieta potężnego Góry z "Gry o Tron"?

Jak wygląda dieta potężnego Góry z „Gry o Tron”?

Gabrayty Hafþóra Júlíusa Björnssona, aktora wcielającego się w postać Góry w Grze o Tron, a także zawodnika zawodów strongman mogą przyprawić o zawrót głowy. Jak wygląda dieta wikinga, który waży 180 kilogramów i mierzy ponad dwa metry? W odpowiedzi na pytania fanów aktor postanowił podzielić się swym dziennym jadłospisem.

Dodano: 03.07.2019 Kategoria: Newsy, SportLife Czytaj więcej
Ortoreksja. Gdy życie kręci się tylko wokół zdrowego jedzenia...

Ortoreksja. Gdy życie kręci się tylko wokół zdrowego jedzenia…

Kto dzisiaj jeszcze nie poczuł nad sobą płynącej z mediów presji  zdrowego odżywiania i dbania o kondycję fizyczną? Moda na zdrowie to dobra moda, ale dla niektórych może okazać się zgubna.  Szczególnie osoby związane ze sportem, dla których odpowiednia dieta jest nieodłącznym elementem życia,  powinny zachować ostrożność.  Niestety istnieje cienka granica między zdrowym odżywianiem a chorbą, zwaną ortoreksją. Osoby, które przywiązują zbyt dużą wagę do ideologii obranego przez siebie sposobu żywienia, są szczególnie narażone na to zaburzenie odżywiania.

Dodano: 05.05.2019 Kategoria: SportLife Czytaj więcej
Jaka dieta i trening będą dla Ciebie najlepsze?

Jaka dieta i trening będą dla Ciebie najlepsze?

Chyba już nikt nie jest w stanie wymienić wszystkich modelów żywienia, z jakimi można zetknąć się w Internecie. Diet nie dzieli się już tylko i wyłącznie ze względu na proporcje poszczególnych makroskładników, eliminację określonych grup produktów, wartość energetyczną czy zawartość błonnika. Niemal co chwilę można spotkać się z nowym modelem żywienia, który nierzadko eliminuje większość ze zwyczajowo spożywanych przesz nas produktów.

Dodano: 01.01.2019 Kategoria: SportLife Czytaj więcej
TOP 5 polskiego fitness YouTube’a #16 – drugi tydzień stycznia

TOP 5 polskiego fitness YouTube’a #16 – drugi tydzień stycznia

Subiektywny ranking najciekawszych materiałów wideo z polskiego fitness YouTube’a. Co dobrego przyniósł nam drugi tydzień stycznia? Zobacz koniecznie!

Dodano: 16.01.2017 Kategoria: SportLife Czytaj więcej
TOP 5 polskiego fitness YouTube'a #15 - pierwszy tydzień stycznia

TOP 5 polskiego fitness YouTube’a #15 – pierwszy tydzień stycznia

Subiektywny ranking najciekawszych materiałów wideo z polskiego fitness YouTube’a. Co dobrego przyniósł nam pierwszy tydzień stycznia? Zobacz koniecznie!

Dodano: 11.01.2017 Kategoria: SportLife Czytaj więcej
Krótki przewodnik po noworocznych postanowieniach, czyli jak osiągnąć założone cele?

Krótki przewodnik po noworocznych postanowieniach, czyli jak osiągnąć założone cele?

Statystyki pokazują jednoznacznie – z Nowym Rokiem podejmujemy nowe wyzwania, stawiamy sobie cele, postanowienia i obiecujemy, że będziemy się ich trzymali. Te same statystyki pokazują, że większość osób po dwóch tygodniach (a najpóźniej po miesiącu), poddaje się w swoich działaniach.
Dodano: 02.01.2017 Kategoria: SportLife Czytaj więcej
Jak wrócić do formy po świętach?

Jak wrócić do formy po świętach?

Święta powoli mijają. Za nami spotkania z rodziną, wyjątkowa bożonarodzeniowa atmosfera, ale także radykalna zmiana diety. Ilość świątecznych potraw i ich kaloryczność mogą spowodować, że po 2-3 dniach  biesiadowania poczujemy się ociężali, rozleniwieni, a co gorsze – bogatsi w niechciane kilogramy. Jak skutecznie je zgubić? Jak wrócić do formy po świętach? Jakie ćwiczenia pomogą nam rozruszać organizm po kilkudniowej labie? Już teraz podpowiadamy co zrobić, gdy „przejedzą” Ci się święta.

Dodano: 02.01.2017 Kategoria: SportLife Czytaj więcej