Zdrowe żywienie

4 rzeczy, których nie powinniście robić, kiedy pozbywacie się cukru z diety

4 rzeczy, których nie powinniście robić, kiedy pozbywacie się cukru z diety

Coraz częściej mówi się głośno o negatywnych skutkach spożywania cukru, do których zaliczamy nadwagę, rozwój chorób (np. hipoglikemii, cukrzycy, bezsenności czy infekcji zębów i dziąseł) czy zły wpływ na samopoczucie. Problemy, jakie powoduje nadmierne spożycie słodkich białych kryształków, sprawiają, że wyeliminowanie ich z diety może być najlepszą przysługą, którą jesteś w stanie wyświadczyć swojemu organizmowi.

Dodano: 03.12.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Tłuszcze w diecie – niezbędne dla zdrowia i dobrej formy!

Tłuszcze w diecie – niezbędne dla zdrowia i dobrej formy!

Wiara w to, iż tłuszcz jest głównym makroskładnikiem odpowiedzialnym za odkładanie się tkanki tłuszczowej, dawno okazało się mitem, jednak zdążyła się już utrwalić w świadomości ludzi. W konsekwencji, całkowita eliminacja tłuszczów z diety, jest dziś najczęściej popełnianym błędem żywieniowym. Przeczytajcie o tym, jak ważne są dla nas zdrowe tłuszcze, a jakich tłuszczów faktycznie należy unikać.

Dodano: 03.12.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Zasady zdrowego grillowania

Zasady zdrowego grillowania

Przyszedł maj, na dworze jest coraz cieplej… rozpoczął się długo wyczekiwany, kilkumiesięczny sezon grillowy! Dla każdego to okazja do spotkania ze znajomymi, rodziną. Największą radością jest samo przygotowywanie posiłku i zapach unoszący się na naszym ogrodzie pod wpływem gorącego żaru. Następnie przychodzi czas na jedzenie: karkówka, kiełbaski, kurczak, cukinia, papryka, szaszłyki… No właśnie – jedzenie. Co zrobić, żeby ten grill nie wpłynął źle na nasz organizm? Jest kilka elementów, dzięki którym nasz wyśmienity humor będzie szedł w parze ze zdrowiem organizmu. 

Dodano: 06.07.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Garść pomysłów na zdrowe śniadanie

Garść pomysłów na zdrowe śniadanie

Śniadanie to bardzo ważny posiłek. Jemy je przed szkołą, uczelnią, pracą czy wyjściem na trening. Pamiętaj, że powinno zostać spożyte niedługo po przebudzeniu (badania wykazują, że winno stanowić ok 25% Twojego dziennego zapotrzebowania na kalorie). Często nie mamy czasu na stworzenie czegoś zdrowego. Chciałabym zapropować Wam kilka alternatyw porannego posiłku, który można przygotować w kilka minut.

Dodano: 21.05.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
15 zasad zdrowego odżywiania

15 zasad zdrowego odżywiania

Zdrowe odżywianie nie musi być przymusem, czymś, co nas cały czas ogranicza. Wystarczy zmienić przyzwyczajenia, które po czasie zamieniają się w nawyki. Przedstawię dziś zasady, którymi należy się kierować, wchodząc w zdrowe, lepsze życie.

Dodano: 07.05.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Głodówka - jeden z grzechów głównych niemądrego odchudzania

Głodówka – jeden z grzechów głównych niemądrego odchudzania

Każdy w swoim życiu słyszał o diecie”głodówkowej”. Polega ona na jedzeniu bardzo małej ilości pokarmu, która nie dostarcza wystarczającej ilości kalorii naszemu organizmowi. Co gorsza, przeważnie nie zawiera zestawu wszystkich potrzebnych naszemu ciału składników mineralnych. Dlaczego głodówki są niebezpieczne?

Dodano: 27.01.2019 Kategoria: Odchudzanie, Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Czym zastąpić cukier? Sprawdzone sposoby na naturalną słodycz

Czym zastąpić cukier? Sprawdzone sposoby na naturalną słodycz

Cukier rafinowany to używka. Po alkoholu i papierosach jest najbardziej uzależniającą szkodliwą substancją!  Te  czyste węglowodany, pozbawione witamin i minerałów, nie bez powodu nazywa się „białą śmiercią”.  Być może zaobserwowałeś u siebie nadmierne zmęczenie, senność, zawroty głowy, stres lub rozdrażnienie? Dużo słodzisz, a Twoja dieta bogata jest w żywność przetworzoną i słodkie przekąski? To już wiesz, z czym powiązać swoje objawy!

Dodano: 23.01.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Cała prawda o błonniku

Cała prawda o błonniku

Każdy słyszał, że  błonnik jest zdrowy i warto go jeść. I tu mogę się zgodzić w 100%!  Nie każdy jednak wie, czym on właściwie jest, jak działa, i dlaczego można uznać go za  niezwykle ważny dla naszego organizmu.

Dodano: 10.01.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Jak bezboleśnie pozbyć się cukru z diety? Podpowiadamy!

Jak bezboleśnie pozbyć się cukru z diety? Podpowiadamy!

Masz czasem nieprzemożoną chęć sięgnięcia po coś słodkiego, najlepiej aby był to baton z karmelem? Niekiedy to uczucie jest tak silne, że nie potrafisz go pohamować? Może pora rozważyć wyeliminowanie cukru z diety? Poniżej kilka powodów, dlaczego warto to zrobić, a także garść porad, jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie.

Dodano: 08.01.2019 Kategoria: Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Dlaczego cukier uzależnia?

Dlaczego cukier uzależnia?

Przed cukrem ciężko dziś się ustrzec. Znajdziemy go w niemal każdym produkcie. Kryje się pod różnymi postaciami, dlatego tak wiele osób daje się mu przechytrzyć. Syrop glukozowy, glukozowo-fruktozowy, słód jęczmienny, maltoza, sacharoza… to tylko kilka zdradzieckich nazw, które oznaczają jedno: ten produkt jest dosładzany! Wydawałoby się, że świadomość ludzi na temat obecności cukru i jego szkodliwości rośnie. Dlaczego zatem polskie dzieci doganiają amerykańskie i tyją najszybciej w Europie?!