Odchudzanie

Dlaczego pływanie nie jest najlepszym wyborem podczas redukcji tkanki tłuszczowej?

Dlaczego pływanie nie jest najlepszym wyborem podczas redukcji tkanki tłuszczowej?

W dzisiejszych czasach coraz większy problem stanowi nadwaga i otyłość, z którą większość osób nie chce lub nie potrafi sobie poradzić. Na rynku mamy obecnie mnóstwo różnego rodzaju zajęć grupowych nastawionych na redukcję tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych trenerów zajmujących się rekompozycją składu ciała. Jednak większość osób nadal postanawia stawiać pierwsze treningowe kroki na własną rękę.

Dodano: 01.07.2019 Kategoria: Odchudzanie Czytaj więcej
Dieta 3D chili - hit wśród diet

Dieta 3D chili – hit wśród diet

A gdyby tak nie musieć głodować, jeść nasze ulubione dania, od czasu do czasu sięgać po słodycze i przy tym chudnąć? Dieta 3D chili, czyli kuracja oparta na przyprawach stymulujących metabolizm, to swoisty hit wśród diet.

Dodano: 15.06.2019 Kategoria: Katalog diet, Odchudzanie, Odżywianie Czytaj więcej
Domowy trening na spalanie tłuszczu dla początkujących

Domowy trening na spalanie tłuszczu dla początkujących

Dziś przedstawiamy Wam świetny trening dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją treningową przygodę. Poniższy trening cardio pomoże spalić sporo kalorii, a przy okazji popracować nad formą, byście mogli zmierzyć się z jeszcze bardziej wymagającymi wyzwaniami :)

Wpływ wieloskładnikowych suplementów diety na proces redukowania tkanki tłuszczowej

Wpływ wieloskładnikowych suplementów diety na proces redukowania tkanki tłuszczowej

Jak można  zaobserwować, w otaczającym nas środowisku z roku na rok rośnie współczynnik osób z nadwagą i otyłością. Jeszcze bardziej niepokojący jest fakt, że Polskie dzieci i młodzież należą pod względem nadmiernej masy ciała do europejskiej czołówki.

Co jest najważniejsze podczas zrzucania tkanki tłuszczowej?

Co jest najważniejsze podczas zrzucania tkanki tłuszczowej?

Nie oszukujmy się – ponad 80% bywalców siłowni jest tam po to, aby zrzucić tkankę tłuszczową. Pozostałe 20% już to zrobiło lub zaczynało z miejsca osoby bardzo chudej. Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta składająca się głównie z węglowodanów i małej podaży białka sprawiają, że istnieje duży popyt na spalacze tłuszczu, pigułki mające pomóc w pozbyciu się zbędnego balastu, niesamowite diety o nazwach „schudnij w 8 tygodni!”, czy setki filmów o tym, jak zrobić sobie wspaniały „ABS”.

Dodano: 27.04.2019 Kategoria: Odchudzanie, Odżywianie Czytaj więcej
Indeks sytości - zagadnienie warte uwagi podczas redukcji

Indeks sytości – zagadnienie warte uwagi podczas redukcji

Osoby rozpoczynające odchudzanie, redukcję czy jakkolwiek inaczej nazwiemy dietę z deficytem energetycznym, są zazwyczaj pełne energii i zapału do działania. Wydaje im się, że mają cel silniejszy niż poprzednie, że motywacja jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej, że dieta dopracowana jest jeszcze lepiej, a grupowe zajęcia na siłowni są jeszcze ciekawsze.

Dodano: 10.04.2019 Kategoria: Odchudzanie, Odżywianie Czytaj więcej
Bezkofeinowa zielona herbata a spalanie tkanki tłuszczowej

Bezkofeinowa zielona herbata a spalanie tkanki tłuszczowej

Każdy zabieg mający na celu zwiększenie stopnia utleniania kwasów tłuszczowych (czyli mówiąc prosto – spalania tłuszczu) jest pożądany, bez względu na to, czy mamy do czynienia z amatorem chcącym zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, czy z profesjonalnym zawodnikiem sportów wytrzymałościowych.

Dodano: 06.03.2019 Kategoria: Ciekawostki, Odchudzanie Czytaj więcej
Głodówka - jeden z grzechów głównych niemądrego odchudzania

Głodówka – jeden z grzechów głównych niemądrego odchudzania

Każdy w swoim życiu słyszał o diecie”głodówkowej”. Polega ona na jedzeniu bardzo małej ilości pokarmu, która nie dostarcza wystarczającej ilości kalorii naszemu organizmowi. Co gorsza, przeważnie nie zawiera zestawu wszystkich potrzebnych naszemu ciału składników mineralnych. Dlaczego głodówki są niebezpieczne?

Dodano: 27.01.2019 Kategoria: Odchudzanie, Odżywianie, Zdrowe żywienie Czytaj więcej
Przyprawy podkręcające smak i metabolizm

Przyprawy podkręcające smak i metabolizm

Istnieje kilka sposobów na podkręcenie metabolizmu. Obok ćwiczeń i regularnych posiłków, dużą rolę w tym procesie odgrywają… przyprawy. Dieta nie musi, a nawet nie powinna być monotonna i bez smaku. Poznaj przyprawy, które musisz mieć w swojej kuchni, jeśli chcesz odżywiać się z korzyścią dla zdrowia!

Dodano: 26.01.2019 Kategoria: Odchudzanie, Odżywianie Czytaj więcej
Piłka nożna zamiast biegania podczas procesu redukcji tkanki tłuszczowej?

Piłka nożna zamiast biegania podczas procesu redukcji tkanki tłuszczowej?

Piłka nożna jest bezsprzecznie najpopularniejszą ze wszystkich dyscyplin sportowych świata. Żaden inny sport nie potrafi przyciągnąć przed ekrany telewizorów tylu widzów. Dla wielu chłopaków, jak również dorosłych mężczyzn, jest to ulubiona forma aktywnego spędzania wolnego czasu.

Dodano: 06.01.2019 Kategoria: Odchudzanie Czytaj więcej