Dieta OXY – zdrowa dieta proteinowa?

Dieta OXY – zdrowa dieta proteinowa?

Każdego roku na naszym rynku pojawiają się kolejne diety, te stare są urozmaicane i ulepszane. Gra jest warta świeczki, ponieważ piękna sylwetka warta jest każdego poświęcenia. Przykładem ulepszenia wcześniejszej kuracji odchudzającej jest metoda OXY, która powstała na bazie bardzo popularnej diety Dukana.

 

Dieta OXY – założenia

Założeniem metody OXY jest szybka i skuteczna utrata wagi bez efektu jojo. Ma być ona zdrowa i bezpieczna. Została oparta na zasadach diety Dukana, ale według  słów jej twórców została ona ulepszona, dzięki czemu ma nie wpływać negatywnie na organizm.

 

Dieta OXY – etapy

Dieta OXY jest metodą białkową, która składa się z trzech trwających po 7 dni, etapów. Twórcy tej kuracji twierdzą, że podczas jej stosowania można schudnąć nawet 15 kilogramów. Bazę diety stanowi shake składający się z żurawiny, kefiru i otrąb. Jest on bogaty w antyoksydanty, zatem pity regularnie ma usuwać toksyny, oczyszczać drogi moczone oraz zapobiegać skutkom ubocznym stosowania diety proteinowej. Żurawina ma właściwości stymulujące przemianę materii, a dodatkowo w 100 gramach tego owocu znajduje się zaledwie 46 kalorii.

Pierwszy etap to fat burning, którego celem jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Jadłospis w tej fazie oparty jest o białko zwierzęce spożywane we właściwych ilościach, co ma zapobiegać zaburzeniom metabolizmu, zmianom miażdżycowym i obciążaniu wątroby oraz nerek.

Step , czyli etap drugi, ma utrwalić uzyskane efekty. Podczas tej fazy do diety należy włączyć białko roślinne, którego stosunek do zwierzęcego powinien wynosić pół na pół.

Ostatnia faza to balance, czyli stabilizacja całego procesu odchudzania. W czasie trwania tego okresu, należy spożywać wszystkie makroskładniki w odpowiednio zestawionych proporcjach.

Dieta OXY w swojej pierwszej fazie jest bardzo podobna do diety Dukana. Druga faza została urozmaicona przez dodatnie białka roślinnego. Dzięki temu, że opieranie jadłospisu o białko trwa zaledwie dwa tygodnie, małe jest prawdopodobieństwo, że kuracja ta przyniesie niepożądane efekty. Twórcy przekonują, że trzeci etap jest na tyle zbilansowany, że pozwala dostarczyć odpowiedniej ilości wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Lekarze i specjaliści podkreślają, że podczas stosowania diety OXY szybki spadek wagi nie jest spowodowany spalaniem tkanki tłuszczowej, a cukru zapasowego, który magazynowany jest w wątrobie i mięśniach. Dopiero mniej więcej po upływie 2 tygodni organizm zaczyna spalać tłuszcz.

 

Dieta OXY – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zastosowania tej kuracji są: ciąża, laktacja, cukrzyca, niedobory pokarmowe, okres dojrzewania, niedokrwistość, kamienica nerkowa, choroby żołądka, dwunastnicy czy nerek.

 

Dieta OXY a aktywność fizyczna

Podczas stosowania diety OXY, aktywność sportowa jest wskazana. Sport zawsze będzie pozwalał na szybsze gubienie kilogramów i wymodelowanie sylwetki.

 

Dieta OXY – podsumowanie

OXY to kolejna, dość restrykcyjna dieta, która ma przynieść niesamowite efekty w zaskakująco krótkim czasie. Jej zastosowanie warto skonsultować z lekarzem. Należy również z dystansem podejść do zapewnień twórców diety i uważać na efekt jojo, który jest typowy dla kuracji tego typu.

dieta01

Przeczytaj inne teksty z działu ODŻYWIANIE.


Woman showing her abs with jumping-ropeMogą zainteresować Cię także:

Dieta RAW FOOD lekiem na całe zło?

Nowa piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej

Dieta 3D chili – hit wśród diet

Dieta DASH – najbardziej racjonalna i skuteczna z diet?

Dieta kapuściana – jedz do syta i chudnij?

Redakcja
Wirtualne Centrum Treningowe to miejsce, na łamach którego swoją wiedzę i doświadczenie przekazują zebrani przez nas eksperci - licencjonowani trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci.

Komentarze facebook

Dodano: 30.06.2019
Katalog diet