Katalog diet

Dieta RAW FOOD lekiem na całe zło?

Dieta RAW FOOD lekiem na całe zło?

Dieta RAW FOOD na świecie jest tak popularna, jak popularny u nas stał się weganizm. Kafejki i restauracje serwujące wyłącznie surowe jedzenie to norma w Nowym Jorku czy Los Angeles. W Polsce również ten sposób żywienia znajduje już swoich pierwszych zwolenników. Ale na czym właściwie polega dieta RAW FOOD i co dobrego niesie dla naszych organizmów?

Dodano: 05.12.2019 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej
Dieta OXY - zdrowa dieta proteinowa?

Dieta OXY – zdrowa dieta proteinowa?

Każdego roku na naszym rynku pojawiają się kolejne diety, te stare są urozmaicane i ulepszane. Gra jest warta świeczki, ponieważ piękna sylwetka warta jest każdego poświęcenia. Przykładem ulepszenia wcześniejszej kuracji odchudzającej jest metoda OXY, która powstała na bazie bardzo popularnej diety Dukana.

Dodano: 30.06.2019 Kategoria: Katalog diet Czytaj więcej
Dieta 3D chili - hit wśród diet

Dieta 3D chili – hit wśród diet

A gdyby tak nie musieć głodować, jeść nasze ulubione dania, od czasu do czasu sięgać po słodycze i przy tym chudnąć? Dieta 3D chili, czyli kuracja oparta na przyprawach stymulujących metabolizm, to swoisty hit wśród diet.

Dodano: 15.06.2019 Kategoria: Katalog diet, Odchudzanie, Odżywianie Czytaj więcej
Dieta Dukana - jedna z najbardziej kontrowersyjnych diet

Dieta Dukana – jedna z najbardziej kontrowersyjnych diet

Dieta Dukana ma taką samą ilość zwolenników, co przeciwników. Do pierwszej grupy należą wszystkie te osoby, które dzięki kuracji opartej na spożywaniu produktów białkowych schudły, wymodelowały swoją sylwetkę i pozbyły się kompleksów. Przeciwko tej diecie stoi środowisko dietetyczne, twierdząc, że posiłki oparte na założeniach Pierra Dukana to doskonały sposób na zrujnowanie sobie zdrowia, a przede wszystkim metabolizmu.

Dodano: 16.04.2019 Kategoria: Katalog diet Czytaj więcej
Dieta kapuściana - jedz do syta i chudnij?

Dieta kapuściana – jedz do syta i chudnij?

Diety odchudzające zazwyczaj kojarzą się z nieustannym uczuciem głodu, niewielkimi posiłkami i ciężkimi treningami. A może najadanie się do syta, kiedy tylko ma się na to ochotę, może skutkować gubieniem kilogramów?

Dodano: 16.03.2019 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej
South Beach - dieta bez liczenia kalorii?

South Beach – dieta bez liczenia kalorii?

Dieta South Beach jest jedną z tych diet, które nie wiążą się z restrykcjami i wyrzeczeniami. Nie jest to kuracja polegająca na liczeniu kalorii, czy radykalnym ograniczaniu jednego z makroelementów. Jest to kuracja, która według autora, Arthura Agastona, powinna być sposobem odżywiania na całe życie.

Dodano: 10.03.2019 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej
Dieta DASH - najbardziej racjonalna i skuteczna z diet?

Dieta DASH – najbardziej racjonalna i skuteczna z diet?

Dieta Dash została okrzyknięta najbardziej skuteczną i racjonalną dietą przez amerykański tygodnik U. S. News nad World Report. Nie jest rygorystyczna, nie wiąże się z restrykcjami, a przy tym jest zdrowa i efektywna.

Dodano: 12.02.2019 Kategoria: Katalog diet Czytaj więcej
Dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa

Alergie pokarmowe dotykają coraz większą część naszego społeczeństwa. Wiele osób boryka się z uczuleniem na laktozę, jajka czy gluten. W takich sytuacjach wskazane jest odstawienie alergenu. Doskonałym przykładem rezygnacji z produktu uczulającego jest dieta bezglutenowa.

Dodano: 05.12.2018 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej
Dieta jajeczna - czy warto?

Dieta jajeczna – czy warto?

Błyskawiczne diety-cud cieszą się największym zainteresowaniem, kiedy zbliżają się konkretne wydarzenia w naszym życiu, a my potrzebujemy zrzucić kilka kilogramów w ekspresowym tempie. Wtedy łapiemy się każdej, nawet najbardziej restrykcyjnej i dziwnej diety, jak np. diety jajecznej.

Dodano: 25.10.2018 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej
Dieta kopenhaska - szybka redukcja wagi

Dieta kopenhaska – szybka redukcja wagi

Dieta kopenhaska to jedna z najbardziej popularnych kuracji odchudzających. Nastawiona jest ona na szybką redukcję wagi, więc ma ona wielu zwolenników. Z drugiej strony jest to bardzo restrykcyjna metoda, więc grono jej przeciwników, zwłaszcza w środowisku medycznym, również jest szerokie.

Dodano: 24.10.2018 Kategoria: Katalog diet, Odżywianie Czytaj więcej