Filmoteka żywieniowa – 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Filmoteka żywieniowa – 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Zapewne wielu z Was lubi oglądać filmy dokumentalne o charakterze edukacyjnym, które nie tylko są dobrym sposobem na zabicie czasu, ale również mogą wzbogacić naszą wiedzę na określony temat. Również tematyka szerokopojętego żywienia nie jest pomijana. Oczywiście najpopularniejsze są programy kulinarne, zarówno te, w których mistrzowie kuchni uczą nas przygotowywania wykwintnych potraw, jak również programy gdzie mało znane gwiazdy telewizji przedstawiają nam swoją kuchnię, na której rzekomo straciły kilkanaście kilogramów. Jest jednak garstka dokumentów, które przedstawiają problem niskiej jakości żywności, nadkonsumpcji czy stołowania się w restauracjach typu fastfood.

Przygotowałem dla Was listę kilku filmów właśnie z tej ostatniej kategorii:

 

Supersize me

supersize me

Film z kategorii „przetestuj to na sobie”. Główny bohater postanawia spożywać wszystkie posiłki przez 30 dni w jednej z najpopularniejszych restauracji fastfoodowych na świecie. Jak będzie się czuł? Można śmiało przypuszczać, że dieta  ta nie będzie pozytywnie wpływała na jego organizm, jednak jak było naprawdę, polecam przekonać się samemu.

 

Fat Head (pol. Grubsi nie głupsi)

11

Film będący odpowiedzią na powyższą pozycję. Kolejny śmiałek postanawia podjąć się wyzwania miesięcznego jadania w restauracji serwującej fastfood. Jednakże tym razem dieta będzie w miarę zbilansowana. Jaki będzie efekt? Warto sprawdzić samemu i wyrobić swoje zdanie.

 

Food Inc. (pol. Korporacyjna żywność)

fod

Film pokazujący zależności rządzące przemysłem spożywczym. Ukazuje warunki życia zwierząt hodowlanych, powszechność żywności GMO oraz patową sytuację rolników, którzy muszą podporządkować się wielkim korporacjom, gdyż grożą im wielkie procesy sądowe.

 

Food Maters

fm

Jesteś tym, co jesz to motto idealnie obrazujące ten film. W filmie żywność traktowana jest jak lekarstwa XXI wieku. Czy można leczyć różne dolegliwości odpowiednią dietą? Sprawdź!

 

Fast Food Nation

ffn

Film ukazujący realia świata fastfoodu, szczególnie polecany wszystkim osobom lubiącym korzystać z oferty restauracji szybkiej obsługi.

 

Zanim Przeklną Nas Dzieci

zpnd

Film będący apelem dzieci do rodziców. Jeżeli myślisz, że wybierasz pełnowartościową żywność, a Twoje dziecko odżywia się w prawidłowy sposób, warto zweryfikować swój pogląd i spojrzeć na otaczający nas świat oczami autorów filmu.

To pewnie tylko część z filmów obejmujących swoją tematyką żywienie. Jeżeli znacie inne pozycje wpisujcie je w kalendarzach!

inc

Przeczytaj inne teksty z działu ODŻYWIANIE.


Mogą zainteresować Cię także:

Kobieta, pompki, treningJak bezboleśnie pozbyć się cukru z diety? Podpowiadamy!

4 rzeczy, których nie powinniście robić, kiedy pozbywacie się cukru z diety

Czy suplementy diety działają? Czy są bezpieczne?

Trening i suplementacja kobiet

Przedtreningówki – stymulanty czy omamiacze? Wpływ substancji stymulujących na trening

Dlaczego cukier uzależnia?

Mateusz Gawełczyk
Absolwent Uniwersytetu Medycznego, współzałożyciel PTDS, szkoleniowiec.

Komentarze facebook

Dodano: 03.07.2019
Ciekawostki, Newsy, Odżywianie, SportLife