Dieta 3D chili – hit wśród diet

Dieta 3D chili – hit wśród diet

A gdyby tak nie musieć głodować, jeść nasze ulubione dania, od czasu do czasu sięgać po słodycze i przy tym chudnąć? Dieta 3D chili, czyli kuracja oparta na przyprawach stymulujących metabolizm, to swoisty hit wśród diet.

Dieta 3D chili – założenia

Założeniem tej kuracji jest trwała utrata wagi. W przeciwieństwie do wielu diet, 3d chili nie jest restrykcyjna i pozwala na spożywanie wielu, zakazanych przy innych kuracjach odchudzających, produktów, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Dieta 3D chili –  metoda

Podstawą tej metody są przyprawy w 3 kolorach: czerwonym, żółtym i zielonym. Według autorów diety proces chudnięcia ma być wywołany poprzez połączenie właściwej ilości przypraw z odpowiednimi składowymi posiłków. Odpowiednie zestawienie ma być trójwymiarowym systemem spalania kalorii.

Jak sama nazwa wskazuje, dieta 3d chili oparta jest przede wszystkim na papryczkach chili, ale i inne przyprawy są niezbędne, by kuracja przyniosła pożądane rezultaty. Używanie jednej, konkretnej przyprawy mogłoby skutkować uodpornieniem się organizmu na nią i zahamowanie procesu spalania kalorii.

Dieta 3D chili – co jeść?

Przyprawy czerwone to, poza wspomnianą papryczką chili, papryka ostra, słodka i pepperoni oraz czarny pieprz. Według specjalistów zawarta w tych składnikach kapsaicyna przyspiesza metabolizm, dlatego przyprawy ją zawierające są niezbędne podczas diety – umożliwiają spalanie kalorii już podczas jedzenia.

Przyprawy zielone to bazylia, szałwia, mięta, tymianek oraz oregano. Regulują procesy trawienia i działają łagodząco na układ pokarmowy. Zaleca się przyprawianie nimi śniadania, aby przygotować żołądek do dalszej części dnia.

Do żółtych przypraw zaliczymy kardamon, cynamon oraz imbir. Stymulują one pracę układu pokarmowego, ułatwiają trawienie i pobudzają produkcję soków trawiennych. Zaleca się stosowanie ich do obiadów. Dodatkowa właściwość żółtych przypraw to hamowanie apetytu, co zapobiega podjadaniu niezdrowych przekąsek.

Dieta 3D chili – uwagi

Ważne aby podczas stosowania diety 3D chili jeść regularnie śniadania i spać minimum 8 godzin. Taka ilość snu pozwala dorosłemu człowiekowi odpocząć i się zregenerować. Zmęczony i niewyspany organizm wolniej trawi, a dodatkowo produkuje grelinę – hormon, który jest odpowiedzialny za wzrost apetytu. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ilość snu.

Podczas stosowania diety 3D chili należy pić dużo wody mineralnej i herbatek ziołowych, które również pobudzają metabolizm i pozwalają oczyścić organizm z toksyn. Proces utraty kilogramów będzie efektywniejszy, o ile podczas diety, jak i po jej zakończeniu, regularnie uprawiamy sport. Dyscyplina jest dowolna, ważne aby uprawiać ją cyklicznie, kilka razy w tygodniu.

Dieta 3D chili – podsumowanie

Wydawałoby się, że kuracja ta, jako że mało restrykcyjna, pozwala na odpowiednie zbilansowanie jadłospisu, dzięki czemu jest to dieta dla każdego. Nie jest to prawda. Stosowanie przypraw, zwłaszcza z grupy czerwonych, jest niedozwolone w przypadku osób z problemami żołądka, układu pokarmowego i z nadciśnieniem. Metoda ta niewskazana jest również dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

3D chili to bardzo innowacyjna kuracja. Jej autorzy nie mówią, co należy jeść, a czego nie, podkreślają jedynie, że jest to dieta, która nie wymaga rezygnacji z naszych ulubionych dań. Brak restrykcji jest jej ogromnym plusem, ale czy na pewno jedzenie naszych ulubionych frytek, zapiekanek i słodyczy pozwoli nam na utratę kilogramów?

chili-499062_1920

Sprawdź inne teksty z działu ODŻYWIANIE.


stewiaMoże zainteresuje Cię również:

Dowiedz się, ile energii potrzebuje twój organizm!

Napoje gazowane – jak wpływają na nasz organizm?

Cała prawda o błonniku

Ta wspaniała witamina D

Czy grillowanie może być groźne dla zdrowia?

Tego nie wiesz o herbacie

Zdrowe bomby kaloryczne

Redakcja
Wirtualne Centrum Treningowe to miejsce, na łamach którego swoją wiedzę i doświadczenie przekazują zebrani przez nas eksperci - licencjonowani trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci.

Komentarze facebook

Dodano: 15.06.2019
Katalog diet, Odchudzanie, Odżywianie