Nie trać czasu!  Kilka słów o motywacji

Nie trać czasu! Kilka słów o motywacji

„Nie mów, że brak Ci czasu. Twój dzień ma dokładnie tyle samo godzin, co dzień Hellen Keller, Pasteura, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Thomasa Jeffersona i Alberta Einsteina”

-H. Jackson Brown Jr.-

Nasze życie składa się z ogromu obowiązków, którym i tak nie zawsze jesteśmy w stanie podołać. Całymi dniami myślimy nad pracą, nauką i tym, czego inni od nas oczekują. Staramy się dopasować do innych, wtapiając jednocześnie swoją osobę w szary tłum, który tylko czeka na twoją porażką.

Trzeba mieć odwagę i zmienić nastawienie… wychodząc na przeciw samemu sobie. Stań przed lustrem i porozmawiaj z tym człowiekiem po drugiej stronie. Czego oczekuję? Co mnie interesuje? Co uwielbiam robić? Jak widzę siebie za 10 lat?

I wtedy dochodzisz do wniosków, że to, co aktualnie robisz w żaden sposób nie podsuwa ci stopni do szczytu twojego Muru. Codziennie okrążasz go, zajmując się oczekiwaniami innych, idziesz spać i dopiero wtedy zaczynasz myśleć i marzyć. Budzisz się rano, całkiem zapominając o nocnych planach. Usiądź wygodnie z koktailem owocowym, rozłóż nogi na fotelu, zamknij oczy i się uśmiechnij- to chwila dla ciebie. Daj sobie tę przyjemność. I pomyśl, gdzie możesz odnaleźć stopnie do swojego muru. ZAPISZ swoje cele, ZAPISZ się na zajęcia związane z tym, czego pragniesz. Nie odkładaj nic ‚na jutro’. Bo dzisiejszy dzień już nigdy się nie powtórzy. Nie strać go. Każdy dzień jest cudem.

Udowodnij sobie i innym na co cię stać!

Bądź swoim największym fanem! On nigdy cię nie zawiedzie!

blackboard-398453_1280

Przeczytaj inne teksty z działu MOTYWACJA.


Mogą zainteresować Cię także:

Dwie młode dziewczyny odpoczywają po ćwiczeniachZmień swój styl życia na lepszy!

5 sposobów na motywację do treningu

Fastfood jako posiłek regeneracyjny?

Dlaczego cukier uzależnia?

Gorzka czekolada zmniejsza koszt tlenowy wysiłku?

Choroby dietozależne – otyłość

Redakcja
Wirtualne Centrum Treningowe to miejsce, na łamach którego swoją wiedzę i doświadczenie przekazują zebrani przez nas eksperci - licencjonowani trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci.

Komentarze facebook

Dodano: 16.01.2017
Motywacja