Top 5 polskiego fitness YouTube’a #3 – pierwszy tydzień marca

Top 5 polskiego fitness YouTube’a #3 – pierwszy tydzień marca

Redakcja Wirtualnego Centrum Treningowego w każdy poniedziałek przedstawi Wam subiektywny ranking najciekawszych materiałów z polskiego YouTube’a. 

 

MIEJSCE 5

Kogo nie było, niech żałuje

Ciekawa relacja z wydarzenia, którym żył ostatnio cały fitnessowy światek, czyli Fit Festivalu. Zobaczcie materiał przygotowany przez kanał Być jak Herkules. I dopilnujcie, żeby za rok stawić się tam osobiście. Warto!

 

MIEJSCE 4

W podróży z fitnesską

Kolejny vlog z podróży do Gdańska, tym razem przygotowany przez Blondefitgirl. Zobaczycie przelot samolotem z Krakowa, konkretny trening barków i pośladków, a przede wszystkim – masę świetnych ujęć z Fit Festivalu 2016. A wszystko bardzo fajnie zmontowane i z ciekawym podkładem muzycznym – przyjemnie się ogląda :)

MIEJSCE 3

Ach, to białko

Produkcje KFD na stałe zadomowiły się w naszym zestawieniu. Co poradzić? Kolejny materiał, tym razem z serii Dieta z Ajwen, dotyczy najlepszych źródeł  białka. Krótko, konkretnie i rzetelnie – wszystko o białku w diecie, co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać 😀

 

MIEJSCE 2

Awantura o sterydy

Istotny głos w kwestii używania środków dopingujących  w treningu. Nie popieramy nielegalnych środków hormonalnych, jednak  jest to temat, o którym należy głośno mówić. Coraz częściej zdarza się, że idole czy autorytety osób młodych  osiągają nienaturalne przyrosty mięśniowe w bardzo krótkim czasie, co wprowadza niedoświadczonych trenujących w kompleksy. Pamiętajcie, że porządny trening, zbilansowana dieta i odpowiednio dobrana suplementacja wystarczą, by osiągnąć sukces. Droga do niego będzie wyboista i wymagająca, ale satysfakcja niewspółmiernie większa.

MIEJSCE 1

Czy trening cardio to przeżytek?

Kilkukrotnie poruszaliśmy temat treningu cardio w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej (Co jest najważniejsze podczas zrzucania tkanki tłuszczowej?, IBUR – bieganie inne niż zwykle, by zrzucić tkankę tłuszczową), dochodząc do wniosku, że nie jest on kluczowym, żeby nie powiedzieć zbędnym, elementem odchudzania. Nowy odcinek Da Costa TV podchodzi do tematu w nieco odmienny sposób, podkreślając  pewne zdrowotne i wydolnościowe korzyści ze stosowania aerobów o niskiej intensywności, które mogą sprawić, że odpowiedź na pytanie „robić cardio czy nie” może nie być już tak oczywista :)

 

Mamy nadzieję, że każdy z Was znalazł w tym rankingu choć jeden film , który go zainteresował. Jeśli uważacie, że nasze zestawienie ominęło jakiś świetny materiał, który powinien zostać tutaj umieszczony, dajcie nam znać w komentarzach!

Do następnego! :)

FTPP

Attractive female sitting and resting after workoutMogą zainteresować Cię również:

Najciekawsze materiały z polskiego fitness YouTube #1 – trzeci tydzień lutego

Najciekawsze materiały z polskiego fitness YouTube #2 – czwarty tydzień lutego

Filmoteka żywieniowa – 6 produkcji, które musisz zobaczyć!

Dlaczego cukier uzależnia?

Źródła białka dla wegan

Redakcja
Wirtualne Centrum Treningowe to miejsce, na łamach którego swoją wiedzę i doświadczenie przekazują zebrani przez nas eksperci - licencjonowani trenerzy personalni, dietetycy, fizjoterapeuci.

Komentarze facebook

Dodano: 07.03.2016
Bez kategorii, SportLife